Четвер, 26 вересня 2019 12:03

Проведено круглий стіл щодо вирішення проблемних питань в галузі карантину, захисту рослин та експорту

Днями, в малому залі засідань Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області, відбувся конструктивний діалог з сільгоспвиробниками-експортерами.

Серед присутніх були відомі в Чернігівській області оператори ринку, які експортують зернові культури, такі як ПБП «ВИМАЛ», ПП «АГ Груп», ПВТП «Джі-Ен-Ел» та інші.

Розпочав «круглий стіл» начальник Головного управління Юрій Павлішен,  звернувши увагу на змінах нормативно-законодавчої бази та зауважив, що для позитивного вирішення нагальних питань необхідна конструктивна спільна співпраця між фахівцями Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області та операторами ринку, які займаються експортом продукції.

Одним з ключових питань стало обговорення проблемних питань в галузі карантину та захисту рослин.

Виступив представник Обласної організації роботодавців «Асоціація роботодавців Чернігівщини», який зауважив, що зацікавленість будь-якої країни - є збільшення експорту товарів, експорт це рушій економіки України, для цього було б доцільно знаходити компроміси між контролюючими органами державної влади та підприємцями-експортерами.

Під час проведення заходу було обговорено порядок проведення фітосанітарних процедур при експорті об`єктів регулювання та взаємодії з суб`єктами господарювання-експортерами продукції, фітосанітарні вимоги країн – імпортерів.

Початок роботи над вирішенням проблем, в першу чергу, лежить у правовій площині. Наголошували учасники круглого столу також щодо необхідності створення нормативно-правової бази, де буде враховано ключові інтереси зацікавлених сторін, на діяльність яких цей закон прямо впливатиме.

Обговорили процедуру проведення фітосанітарної експертизи при експорті об`єктів регулювання, взаємодії з суб`єктами господарювання.

За результатами обговорення було сформовано ряд пропозицій, жваво підтримано стратегію до адаптації законодавства України до Європейського законодавства, а також дотримання міжнародних угод.

Також було запропоновано суб’єктам господарювання надати своє бачення змін в законодавстві для більш ефективної взаємодії з державними структурами.

Учасники «круглого столу» в конструктивній бесіді обговорили та запропонували спільними зусиллями вирішення деяких питань та отримали відповіді на поставлені питання.

На завершення заходу фахівці та суб’єкти господарювання  обговорили практичні аспекти та виконання норм законодавства в проведенні заходів в галузі карантину та захисту рослин.

Присутні висловили подяку один одному за організацію та побажали в майбутньому також проведення засідань у форматі «круглого столу».

Крім того, всю вичерпну інформацію щодо отримання фітосанітарних документів, можна отримати на сайті Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області за посиланням www.dpsscn.gov.ua.

Прочитано 199 разів

Адреса

14034, м. Чернігів,
вул. 1-го Травня, 180

Режим роботи

Понеділок-Четвер 8:00-17:00
П'ятниця 8:00-16:00
Обідня перерва 13:00-13:48

Контакти

(04622) 3-01-19
(0462) 678-613
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Цілодобова гаряча лінія

044 364 77 80
050 230 04 28

Урядова гаряча лінія

1545

Подати електронне звернення громадян


Введіть Вашу e-mail адресу:

Please publish modules in offcanvas position.

ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області Офіційний портал