Середа, 13 листопада 2019 15:14

До Всесвітнього дня якості

Щороку у другий четвер листопада світова спільнота відзначає День якості. Це свято ініційоване Європейською організацією якості і підтримане ООН, бере свій початок з 1990 року. Воно покликане привернути увагу суспільства до неналежної якості багатьох товарів, які можуть бути шкідливими не лише для навколишнього середовища, а й безпосередньо для людей. Майже щодня кожен з нас стає покупцем, і не завжди ми можемо бути впевненими у якості  придбаних нами товарів. Відповідно до ст. 17 Закону України «Про захист прав споживачів» споживач має право на перевірку якості, безпеки, комплектності, міри, ваги та ціни продукції, що купується (замовляється), демонстрацію безпечного та правильного її використання. На вимогу споживача продавець (виконавець) зобов'язаний надати йому контрольно-вимірювальні прилади, документи про якість, безпеку, ціну продукції.

Коли споживачі приносять товар неналежної якості назад до магазину, щоб обміняти його або здати і повернути свої гроші, на жаль, досить часто продавці відмовляються повертати гроші, наполягаючи на тому, що дефект товару виник з вини самого покупця,

Вимоги споживача не підлягають задоволенню лише, якщо продавець доведе, що недоліки товару виникли внаслідок порушення споживачем правил користування товаром або його зберігання. Споживач має право брати участь у перевірці якості товару особисто або через свого представника.

Отже, продавець зобов’язаний прийняти товар і за письмовою згодою покупця організувати проведення експертизи його якості.

Спір, що виникає між продавцем і покупцем, можна вирішити за допомогою незалежної експертизи. Одночасно звертаємо увагу споживачів: якщо у висновках експертизи буде доведено, що недоліки виникли після передачі продукції споживачеві внаслідок порушення ним встановлених правил використання, зберігання чи транспортування або дій третіх осіб, вимоги споживача не підлягають задоволенню, а споживач зобов'язаний відшкодувати продавцю (виконавцю, підприємству, яке виконує його функції) витрати на проведення експертизи. Споживач, продавець (виконавець, виробник) мають право на оскарження висновків експертизи у судовому порядку.

Головне управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області роз’яснює:

  1. У разі виявлення протягом встановленого гарантійного строку недоліків споживач у порядку та у встановлені законодавством терміни має право вимагати:

а) пропорційного зменшення ціни;

б) безоплатного усунення недоліків товару в розумний строк;

в) відшкодування витрат на усунення недоліків товару.

  1. У разі виявлення протягом встановленого гарантійного строку істотних недоліків, які виникли з вини виробника товару (продавця, виконавця), або фальсифікації товару, підтверджених за необхідності висновком експертизи, споживач у порядку та у встановлені законодавством терміни і на підставі обов'язкових для сторін правил чи договору має право за своїм вибором вимагати від продавця або виробника:

а) розірвання договору та повернення сплаченої за товар грошової суми;

б) вимагати заміни товару на такий же або на аналогічний товар із числа наявних у продавця (виробника).

  1. Споживач повинен оформити вимогу до продавця у письмовому вигляді.
  2. Продавець повинен прийняти неякісний товар і задовольнити вимоги споживача.
  3. Якщо після прийняття (або під час прийняття) товару продавець наполягає на тому, що дефект у товарі виник з вини покупця, і відмовляється повертати гроші, споживач має право ініціювати проведення незалежної  експертизи.
  4. Висновок експертизи має юридичну силу і може бути використаний для доведення вашої правоти як у суді, так і в досудовому порядку.
Прочитано 550 разів

Адреса

14034, м. Чернігів,
вул. 1-го Травня, 180

Режим роботи

Понеділок-Четвер 8:00-17:00
П'ятниця 8:00-16:00
Обідня перерва 13:00-13:48

Контакти

(04622) 3-01-19
(0462) 678-613
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Цілодобова гаряча лінія

044 364 77 80
050 230 04 28

Урядова гаряча лінія

1545

Подати електронне звернення громадян


Введіть Вашу e-mail адресу:

Please publish modules in offcanvas position.

ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області Офіційний портал