Понеділок, 27 січня 2020 13:59

Засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Чернігівській ОДА: виклики і шляхи протистояння загрозам

Про епізоотичну ситуацію з інфекційними захворюваннями тварин та профілактику високопатогенного грипу птиці йшлося на засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Чернігівській облдержадміністрації, яке 24 січня провів заступник голови ДНПК – начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області Юрій Павлішен.

Він ознайомив присутніх із ситуацією, що передувала проведенню позачергового засідання комісії і була пов’язана з виявленням у мисливському угідді ТОВ «Лисяча Нора», що знаходиться на території Козелецького та Чернігівського районів, збудника АЧС.

Торік наша область була однією з небагатьох благополучних по цьому захворюванню у державі. Тому головне завдання сьогодні – мінімізувати ризики розповсюдження захворювання на території області. Відтак у вже згаданих районах відбулись засідання Державних надзвичайних протиепізоотичних комісій при райдержадміністраціях, затверджені плани заходів щодо локалізації та ліквідації африканської чуми свиней, введено тимчасові карантинні обмеження, в області активізована профілактична робота.

Також під час засідання комісії йшлося про попереджувальні заходи щодо потрапляння на територію Чернігівщини високопатогенного грипу птиці, виявленого у січні в одному з птахогосподарств Вінницької області.

Щоб попередити потрапляння збудника цього захворювання, в Чернігівській області щорічно здійснюється його моніторинг шляхом проведення лабораторних досліджень у птахогосподарствах, приватному секторі, серед дикої перелітної та зоопаркової птиці. Позитивних результатів за 2019 рік не встановлено.

Під час засідання ДНПК була проаналізована ситуація в області стосовно інших інфекційних захворювань тварин, як-то сказ, лейкоз, вузликовий дерматит. Також ішлося про регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами, попередження і недопущення отруєння бджіл при застосуванні засобів захисту рослин для обробки сільськогосподарських посівів та боротьбу з фальсифікованою продукцією.

Своїм рішенням Державна  надзвичайна протиепізоотична комісія  при   облдержадміністрації визначила завдання,  які  стоять  перед установами, підприємствами, організаціями, користувачами мисливських угідь, власниками пасік, органами місцевого самоврядування для збереження епізоотичного благополуччя на Чернігівщині.

По завершенні засідання ДНПК стало відомо про ще один випадок АЧС у дикій фауні. Його підтвердили результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу, взятого від дикого кабана у мисливському господарстві “Рись” (Козелецький район, урочище “Мохи”, квартал №312, ДП “Остерський військовий лісгосп”.

Триває епізоотичне розслідування цього випадку та вживаються заходи щодо ліквідації і недопущення поширення захворювання на території області.

Прочитано 455 разів

Адреса

14034, м. Чернігів,
вул. 1-го Травня, 180

Режим роботи

Понеділок-Четвер 8:00-17:00
П'ятниця 8:00-16:00
Обідня перерва 13:00-13:48

Контакти

(04622) 3-01-19
(0462) 678-613
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Цілодобова гаряча лінія

044 364 77 80
050 230 04 28

Урядова гаряча лінія

1545

Подати електронне звернення громадян


Введіть Вашу e-mail адресу:

Please publish modules in offcanvas position.

ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області Офіційний портал