Середа, 12 лютого 2020 15:50

У Сновському районі проведено роз`яснювальну роботу з аграріями та бджолярами

Спеціалісти Сновського районного управління Держпродспоживслужби зустрілися  з головними агрономами сільгосппідприємств і власниками пасік, щоб спільно обговорити перспективи галузі бджільництва.

Представників сільгосппідприємств ознайомили з протокольним рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Чернігівській  обласній державній адміністрації та діючими нормативно-правовими актами, що передбачають охорону бджіл від отруєнь (хімічного токсикозу). Наголошувалось на тому, що при застосуванні засобів захисту рослин для обробки сільгоспкультур  необхідно через засоби  масової інформації попереджати про це органи місцевого  самоврядування та бджолярів, чиї пасіки розташовані  на відстані до десяти кілометрів від оброблюваних площ. При цьому слід повідомляти дату обробки, назву препарату, ступінь і термін дії його токсичності. Обробки повинні відбуватись у період відсутності льоту бджіл в ранкові або вечірні години. Не слід допускати обробку квітучих медоносів і пилконосів під  час масового льоту бджіл.

Акцентувалась увага на безперечному дотриманні  підпункту 5.26. пункту 5 «Державних  санітарних правил авіаційного  застосування пестицидів і агрохімікатів у народному господарстві України».

Власникам пасік представники Держпродспоживслужби озвучили ветеринарно-санітарні вимоги, обов’язкові для виконання в галузі бджільництва і  нагадали про державну реєстрацію пасік за місцем їх розташування.

Під час наради йшлося також  про створення  у районі спілки бджолярів, до якої  вже долучилися  30 пасічників, про її реєстрацію, затвердження програми і статуту.

По завершенні зібрання власники пасік отримали  методичні рекомендації щодо охорони медоносних бджіл від хімічного отруєння та дотримання ветеринарно-санітарних  вимог, обов’язкових для виконання в галузі бджільництва. Також їм роздали зразки заяв стосовно місць розташування пасік, які необхідно подавати сільгоспвиробникам і до об’єднаної територіальної громади. Учасники наради отримали пам’ятки з інформацією про те, що потрібно знати і яких правил дотримуватись  сільгоспвиробникам, що застосовують засоби захисту рослин.

Прочитано 341 разів

Адреса

14034, м. Чернігів,
вул. 1-го Травня, 180

Режим роботи

Понеділок-Четвер 8:00-17:00
П'ятниця 8:00-16:00
Обідня перерва 13:00-13:48

Контакти

(04622) 3-01-19
(0462) 678-613
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Цілодобова гаряча лінія

044 364 77 80
050 230 04 28

Урядова гаряча лінія

1545

Подати електронне звернення громадян


Введіть Вашу e-mail адресу:

Please publish modules in offcanvas position.

ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області Офіційний портал