П'ятниця, 14 лютого 2020 09:02

На засіданні протиепізоотичної комісії у Прилуках вирішували, як протистояти пташиному грипу

Про епізоотичну ситуацію в Україні (у тому числі і в Чернігівській області) йшлося на засіданні надзвичайної міської протиепізоотичної комісії. Фахівці Прилуцького міськрайонного управління Держпродспоживслужби ознайомили учасників зібрання з рішенням засідання ДНПК при Чернігівській обласній державній адміністрації від  24 січня 2020 року, у якому чітко прописаний алгоритм дій щодо попередження інфекційних захворювань тварин на території регіону.  З-поміж іншого обговорювалось питання протидії потраплянню на територію Прилуцького району африканської чуми свиней, профілактика сказу і заразного вузликового дерматиту великої рогатої худоби, запобігання розповсюдженню лейкозу ВРХ.

Особливу увагу учасники засідання акцентували на профілактичних заходах щодо високопатогенного грипу птиці та роз’яснювальній роботі серед населення. Хвороба, яку переносять дикі перелітні птахи, не лікується і призводить до масової загибелі домашньої птиці, тому варто вдаватись до специфічної профілактики – щеплень за допомогою   живих атенуйованих або інактивованих вакцин.

Оскільки свійські птахи можуть бути заражені вірусом пташиного грипу через безпосередні контакти з інфікованими водоплавними чи іншими птахами, або через контакт із поверхнею (земля, глина чи клітки), або з матеріалами (вода або корм), що були заражені вірусом, господарям необхідно дотримуватись відповідних ветеринарно-санітарних вимог. Зокрема,  здійснювати господарські та ветеринарні заходи, які забезпечуватимуть попередження виникнення захворювання птиці; купувати або продавати її у місцях санкціонованої торгівлі тільки за наявності ветеринарних супровідних документів; не допускати вигулу домашньої птиці за межами дворової території; окремо утримувати птахів різних видів; виключити можливість контакту домашньої птиці з дикими, особливо водоплавними, і синантропними птахами; не допускати сторонніх осіб в місця утримання домашньої птиці; дотримуватися правил особистої гігієни при догляді за птицею (міняти одяг і взуття, мити руки з милом, патрати в рукавичках), проводити ретельне очищення та дезінфекцію всіх приміщень і території  тощо.

Лише дотримання чітких правил допоможе уникнути інфікування та поширення пташиного грипу,  а відтак - і значних економічних збитків внаслідок зниження продуктивності та загибелі птиці, наголошують фахівці Держпродспоживслужби.

Прочитано 140 разів

Адреса

14034, м. Чернігів,
вул. 1-го Травня, 180

Режим роботи

Понеділок-Четвер 8:00-17:00
П'ятниця 8:00-16:00
Обідня перерва 13:00-13:48

Контакти

(04622) 3-01-19
(0462) 678-613
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Цілодобова гаряча лінія

044 364 77 80
050 230 04 28

Урядова гаряча лінія

1545

Подати електронне звернення громадян


Введіть Вашу e-mail адресу:

Please publish modules in offcanvas position.

ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області Офіційний портал