Вівторок, 23 червня 2020 10:14

Ветлікарі попереджають: влітку варто берегти своїх улюбленців від перегрівання

Під час відпусток власники тварин часто беруть своїх вихованців із собою на відпочинок – чи-то на заміську ділянку, чи на морське узбережжя. Перед подорожжю усі запасаються засобами для боротьби з несамовитою спекою, котра так дошкуляє людям. Але при цьому часом забувають про те, що вона не менш небезпечна і для братів наших менших. Не всі тварини можуть довго переносити пряме сонячне проміння або перебування у задушливому малопровітрюваному приміщенні. На відміну від великих тварин, найбільш вразливі дрібні види (кішки, гризуни, декоративні породи собак) з довгою, густою і темною шерстю. Саме вони найчастіше страждають від теплових ударів.

Тепловий удар – це стан підвищення температури тіла після впливу високих температур навколишнього середовища або посиленої теплопродукції при зменшеній тепловіддачі. Порушення здатності тварини розсіювати тепло відбувається з різних причин. Виділення тепла через органи дихання за допомогою випаровування знижується в умовах підвищеної вологості або при обструкції верхніх дихальних шляхів. Собаки брахіоцефальних порід (з укороченою мордою і пласким носом), тварини зі схильністю до колапсу трахеї втрачають здатність розсіювати тепло.

Тепловий удар найчастіше розвивається, коли тварин закривають в автомобілях, залишають у спекотний сонячний день на вулиці без укриття. Тепловий удар, спровокований фізичною напругою, зустрічається рідше. Переважно він виникає у собак, яких тренують у спекотну вологу погоду, або у тварин з порушенною здатністю виділення тепла.

Ознаками теплового удару можуть бути: підвищена температура тіла (на 2-3 градуси), задишка (дихання з відкритим ротом), підвищене слиновиділення, прискорене серцебиття, хитка хода, червоний колір видимих слизових оболонок і їх сухість, блювання та діарея.

У разі виявлення ознак теплового удару рекомендується щонайшвидше перенести тварину в тінь або більш прохолодне приміщення; обливати прохолодною, але не крижаною водою подушечки лап, потилицю; забезпечити вільний доступ кисню і негайно звернутися до ветеринарної клініки.

Як попередити перегрівання тварини? Сама профілактика теплового удару випливає з причин, які породжують його. Найчастіше він виникає у тварин, які у спекотний день перебувають в автомобілі. Намагайтеся перевозити тварину ввечері або рано вранці, «по холодку», відкрийте всі вікна. Якщо ви стоїте в корку, можна вийти з машини і прогулятися з твариною узбіччям. Завжди необхідно мати з собою воду. Намагайтеся відслідковувати навантаження тварини у сонячну спекотну погоду (особливо це стосується  довгошерстих собак і старих тварин із захворюваннями серця). Якщо ваш улюбленець живе за містом на вулиці, забезпечте йому тінь і вільний доступ до води.

Сонячний удар виникає при тривалому впливі прямих сонячних променів. Йому, на відміну від теплового удару, притаманна раптовість захворювання, яке часто протікає при нормальній температурі тіла. Слизові оболонки тварини червоніють. Тварина виявляє занепокоєння, збудження, можливі судоми. Профілактичні заходи і перша допомога ті ж самі, що й при тепловому ударі. Найголовніше – попередити розвиток теплового удару, внаслідок якого можуть відбутися незворотні зміни внаслідок перегріву мозку. Єдиний спосіб уникнути цього – звернутися до ветеринарного фахівця.

У районах Чернігівщини вам нададуть кваліфіковану допомогу спеціалісти державних лікарень ветеринарної медицини. А безпосередньо в обласному центрі – фахівці міської державної лікарні ветмедицини, розташованої за адресою: вул. 1 Травня, 180. Щодня, крім вихідних, заклад працює з 8-ої до 17-ої години, у суботу і неділю – з 9-ої до 13-ої. Контактний телефон – 95-29-14.

 

Прочитано 109 разів

Адреса

14034, м. Чернігів,
вул. 1-го Травня, 180

Режим роботи

Понеділок-Четвер 8:00-17:00
П'ятниця 8:00-16:00
Обідня перерва 13:00-13:48

Контакти

(04622) 3-01-19
(0462) 678-613
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Цілодобова гаряча лінія

044 364 77 80
050 230 04 28

Урядова гаряча лінія

1545

Подати електронне звернення громадян


Введіть Вашу e-mail адресу:

Please publish modules in offcanvas position.

ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області Офіційний портал