ukende

Дезінфекція, дезінсекція і дератизація – три кити біобезпеки країни

6 лютого в Головному управлінні Держпродспоживслужби в Чернігівській області пройшла нарада із завідувачами лабораторій ветсанекспертизи на ринках, керівниками районних структурних підрозділів та профільних управлінь Служби на тему: «Дотримання вимог при проведенні ветеринарно-санітарних заходів – дезінфекції, дезінсекції, дератизації в установах та господарствах усіх форм власності» за головуванням начальника Управління Юрія Павлішена. Такі наради на початку місяця вже стали традиційними для Чернігівського Управління і мають на меті, перш за все, налагодження діалогу між усіма підрозділами, спільне вирішення поточних питань та планування на наступний місяць.

Про сучасні вимоги до проведення ветеринарно-санітарних заходів в установах і господарствах детально розповіла завідувач відділом організації та проведення ветеринарно-санітарних робіт Чернігівської обласної державної лікарні ветеринарної медицини Галина Сергіянська.  «На території  області постійно проводиться профілактична дезінфекція. Протягом 2017 року з профілактичною метою  районними установами оброблено 2 094 об’єкти  загальною площею 1 млн 415 тис. м² . Резерв залишків дезпрепаратів по області є достатній так що працювати є з чим і над чим. Основною вимогою залишається контроль їх термінів придатності.» - зазначила Галина Сергіянська.

Спеціалісти лікарні у своїй роботі активно використовують методи візуалізації під час виступів. Так, учасники наради змогли детально ознайомитися із сучасними препаратами і приладами для дезінсекції, дезінфекції, дератизації на виставці та переглянули відеоролик про проведення дератизації по НАСР на підприємстві області.

Серед запрошених був голова комітету санепідемблагополуччя і життєдіяльності людини громадської ради при Чернігівській ОДА Мирослав Ляховик. Він розповів учасникам про впровадження пест-контролю та пест-менеджменту при проведенні дезінфекції, дезінсекції, дератизації, фумігації згідно з європейським стандартом ЕН 16636.

«Чому розводяться шкідники? Бо в них є умови. 90% незадовільного епідеміологічного стану в установах і на підприємствах – це відсутність профілактики. Необхідна просвітницька діяльність і ми готові вам допомогти у будь-який час і спосіб. Давайте працювати з людьми!» - зазначив Мирослав Ляхович.

Підсумовуючи виступи колег, начальник Управління Юрій Павлішен зазначив, що ніша (надання послуг з дезінфекції, дезінсекції та дератизації) в Україні дуже перспективна. Отож це гарна можливість для розвитку і додаткова стаття доходів для ветлікарень.

На нараді, окрім основної теми, обговорили нагальні питання роботи Служби. Зокрема спеціалісти змогли ознайомитися  із впровадженням програмного забезпечення IT-системи «Єдина інформаційна система по проведенню протиепізоотичних заходів». Також, у зв’язку із впровадженням процедури відеофіксації при здійсненні заходів державного нагляду (контролю) учасники наради пройшли навчання по роботі із відеокамерами.

ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області Офіційний портал