ukende

Розширене засідання ДНПК при Куликівській РДА

13 березня відбулось розширене засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії (ДНПК) при Куликівській райдержадміністрації щодо виконання плану заходів з ліквідації спалаху АЧС в районі та профілактиці небезпечних вірусних захворювань, зокрема АЧС та нодулярного дерматиту великої рогатої худоби. Також обговорили питання відшкодування збитків по вилученню свиней з приватних господарств через АЧС.

У засідання комісії взяв участь начальник Головного управління Держпродспоживслужби  в Чернігівській області Юрій Павлішен, а також представники районної влади, члени ДНПК та виконуючі обов’язки селищних старост. Усі разом провели «роботу над помилками» та обговорили основні питання, з якими зіткнулись під час ліквідації спалаху.

«Я хочу висловити подяку керівництву району та усім службам, які були задіяні у процесі ліквідації вогнища АЧС. Незважаючи на те, що були плюси і мінуси, вони ще і будуть,  робота важка, вона триває і ми маємо її виконувати якісно», - зазначив Юрій Павлішен.

«Прийшов час досить потужно працювати щоб у нас не було таких проблем, щоб ми своєчасно все робили, ходили по дворах, щоб спеціалісти все помічали і навчали людей як треба діяти у випадку підозри на АЧС», - констатував Олексій Ракоїд – голова Куликівської РДА.

 «Ми аналізуємо кожен випадок АЧС. Якщо у 2014 році ми вважали, що основна причина занесення вірусу – це дикі свині. Зараз вже ми бачимо, що наряду із цим фактором, занесенню вірусу, на жаль, сприяють і люди - власники господарств, які не дотримуються правил біобезпеки», - зазначив Юрій Павлішен.  

На сьогодні у двох районах Чернігівської області (Куликівський та Ічнянський) діє карантин через АЧС. Обидва спалахи ліквідовано, ситуація на постійному контролі фахівців Служби, в районах проводиться профілактична робота.

ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області Офіційний портал