ukende

Про семінар-нараду щодо захисту рослин від шкідників і хвороб

13 червня у залі засідань Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області відбулась інформаційна нарада-семінар на тему: «Захист від основних шкідників і хвороб при вирощуванні овочевих та плодових культур на присадибних ділянках» за головування тимчасово в.о. начальника Головного управління ДПСС Сергія Чаплієва.

«Це дуже важлива тема. З продуктами ми взаємодіємо щодня. Ми споживаємо городину, купуємо або ж вирощуємо і не розуміємо де саме може бути небезпека. Ми багато знаємо про хвороби людей і практично нічого не знаємо про хвороби рослин. Отож сьогодні будемо розбиратися у тонкощах дачної справи і гарного врожаю без хімії» - зазначив Сергій Чаплієв.

Сьогодні більшість плодово-овочевої продукції не відповідає санітарно-гігієнічним нормам продуктів харчування через неконтрольоване використання пестицидів та агрохімікатів, пишуть у спеціалізованому виданні «Агросвіт України». За словами начальника Управління фітосанітарної безпеки Володимира Яременка, тому є певні причини.

«На рівні держави не врегульований контроль за використанням агрохімікатів. У 2015 році скасували ліцензію на торгівлю агрохімікатами. Що це означає? Сьогодні торгівлею пестицидами може займатися будь хто. Також, у цьому ж році скасували сертифікат якості засобів захисту рослин. А це значить, що на ринку тепер повно фальсифікату, який неможливо проконтролювати», - зазначив Володимир Яременко.

За словами Володимира Яременко, важливо зрозуміти, що сьогодні не існує мінеральних добрив чи хімічних препаратів, які б не впливали на якість життя людини. І вирощувати еко- городину без використання агрохімікатів можливо. Треба дотримуватись сівозмін, уважно підбирати «сусідів» для тієї чи іншої культури, використовувати біопрепарати для боротьби зі шкідниками. Пестициди приміняти лише у крайніх випадках, купуючи їх у спеціалізованих магазинах відомих виробників і чітко дотримуватись інструкції з використання.

Також з виступів доповідачів учасники семінару дізнались про основних шкідників і хвороби рослин, які зустрічаються в нашому регіоні. А також про сучасні засоби профілактики без використання агрохімікатів.

Підсумовуючи семінар-нараду, тимчасово в.о. начальника Головного управління ДПСС Сергій Чаплієв зауважив: «Вирощування рослин  - це дуже цікаве і корисне захоплення, і ми завжди раді вам допомогти розібратися у сівозмінах, агрохімікатах і усіх інших питаннях. Бачите, що захворіла рослина – не поспішайте одразу купувати хімію і обприскувати. Звертайтеся до наших фахівців, ми завжди ради допомогти».

ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області Офіційний портал