Вівторок, 26 лютого 2019 16:30

Пам’ятка споживачу при отримання послуг з хімічної чистки та фарбування (перефарбування) виробів

 Особливості приймання та оформлення замовлення

 1. Замовлення оформлюється договором (квитанцією).
 2. У приміщенні,  де  проводяться  приймання  та видавання замовлень,  на видному та доступному місці повинна бути  розміщена інформація  про  умови,  за  яких вироби в обробку не приймаються, перелік допустимих прихованих дефектів після  хімічної  чистки  та перефарбування згідно з діючими стандартами, а також відомості про встановлені ступені зносу та їх характеристики.

       У разі  надання  послуги  поза  межами  приміщення виконавець повинен ознайомити замовника з указаною інформацією.

 1. Під час приймання замовлення приймальник повинен:
 • оглянути кожний виріб  у  присутності  замовника   з   метою визначення   можливості   його   обробки  в  умовах  підприємства, встановлення  ступеня  зносу,  виявлення  дефектів   (плям),   які неможливо усунути, тощо;
 • попередити замовника про можливу усадку виробу і  проявлення після обробки прихованих дефектів;
 • запропонувати замовнику відпороти  фурнітуру  та   матеріали оздоблення,       якщо виникають сумніви щодо збереження їх якості після обробки.
 1. Вартість прийнятих виробів установлюється за погодженням із замовником  або   на   підставі   підтвердних   документів   і зазначається разом із відсотком зносу в договорі (квитанції).

       При оформленні замовлення замовник своїм підписом підтверджує згоду щодо вартості виробу,  відсотку зносу, виду обробки, наявних дефектів,  а також ознайомлення  його  про  можливість  проявлення прихованих дефектів та усадки виробу після обробки.

 1. Для виробів,  що  приймаються  в  обробку,  установлено чотири ступені зносу - 10, 30, 50 та 75 відсотків:
 • знос 10 відсотків - вироби, які не були в ужитку і на довгому зберіганні, не мають дефектів виготовлення, пошкодження волокон і забарвлення;
 • знос 30 відсотків   -   вироби   малозношені  із  незначним забрудненням та заплямуванням, які не піддавались пранню, хімічній чистці або перефарбуванню і не змінили свого забарвлення, не мають пошкодження  волокон  і  поривів;  відрізи  тканин  з   незначними порізами біля кромки або іншими невеликими пошкодженнями;
 • знос 50 відсотків   -   вироби   ношені,   прані,   чищені, перефарбовані,  вигорілі;  із збитим ворсом, потерті, із спущеними петлями;  з  невеликими  поривами   та   штопанням;   із   значним забрудненням і заплямуванням, які мають зачіпки, незначні припали; відрізи  тканин  із  забрудненням,  заплямуванням  або  незначними пошкодженнями  всередині   відрізу;  вироби з тканин,  дубльованих пінополіуретаном,  що мають заломи на ліктьових  згинах;  килимові вироби, що мають місця з пошкодженням забарвлення, обтріпані краї; гардинно-тюлеві вироби, які мають незначне пошкодження волокон;
 • знос 75 відсотків  - вироби дуже забруднені,  що піддавалися пранню,  хімічній  чистці,  перефарбуванню,  реставровані,   мають витертість і вигорілі місця,  припали,  штопання, розриви, спущені петлі,  плями,  що зіпсували колір  і  волокна  тканини,  незначні пошкодження міллю, зваляний волосяний покров, пошкодження шкіряної тканини; вироби із тканин, дубльованих пінополіуретаном, які мають відшарування або роздуті місця.
 1. До хімічного чищення та перефарбування приймаються:
 • пір'яно-пухові вироби - за вагою;
 • гардинно-тюлеві вироби та відрізи тканин з обметаними краями, а також килимові вироби - за кількістю та площею в кв.м;
 • мотки пряжі - за кількістю та вагою;
 • спорки одягу, що  здаються  на  перефарбування (зшиті в одне полотнище);
 • пухові хустки - за кількістю та розміром (ширина та довжина). Заміри проводяться через середину хустки;
 • хутряні і шкіряні вироби за кількістю і площею в кв. дм;
 • головні убори - за кількістю та розміром;
 • усі інші вироби - за кількістю.
 1. Під час  оформлення  замовлення  приймальник  проводить маркування виробу шляхом нанесення (прикріплення) позначки.
 2. Послуги надаються відповідно до переліку та за цінами, затвердженими  виконавцем.  Порядок  розрахунків  у готівковій або безготівковій  формі  визначається  виконавцем  за  погодженням із замовником  (до  надання  послуги  або  після її надання, часткова оплата з остаточним розрахунком під час отримання замовлення).
 3. При розрахунках   із   замовником   через  реєстратори розрахункових операцій замовнику  видається  касовий  чек  касиром (якщо   є  центральний  розрахунковий   вузол)  або  безпосередньо виконавцем послуги,  який має право доступу до реєстратора і  свій власний код.

       Разом з касовим чеком замовнику видається і квитанція.

 1. При розрахунках із   замовником   без  застосування реєстраторів  йому  видається  квитанція  за  формою   N   ПО-О-1, затвердженою  наказом Українського союзу об'єднань,  підприємств і організацій побутового обслуговування населення від 29.09.95  N  8 ( z0389-95 ) "Про затвердження форм документів  суворої  звітності та Інструкцій щодо їх використання",  зареєстрованим Міністерством юстиції України 25.10.95 за N 389/925.

 

Порядок видавання замовлення

 1. Приймальник одночасно з видавання  замовлення  повинен перевірити якість виконання послуги в присутності замовника.
 2. Замовник має право на перевірку якості наданих послуг та їх відповідності замовленню.
 3. На виробах після хімічної чистки можуть бути дефекти, що були зазначені під  час  оформлення  замовлення,  та  приховані дефекти, які допускаються діючими стандартами.
 4. Гарантійні терміни на  надані  послуги  визначаються відповідно до чинного законодавства та  нормативних  документів  і позначаються у гарантійному документі.
 5. Вироби видаються замовнику з гарантійним документом, у якому зазначається дата видавання замовлення.
 6. У період гарантійного  терміну  виконавця дефекти,  що виникли з його вини, усуваються безкоштовно.

 

Прочитано 49 разів

Адреса

14034, м. Чернігів,
вул. 1-го Травня, 180

Графік роботи

Понеділок-Четвер 8:00-17:00
П'ятниця 8:00-16:00

Контакти

(04622) 3-01-19
(0462) 678-613
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Цілодобова гаряча лінія

044 364 77 80
050 230 04 28

Урядова гаряча лінія

1545


Введіть Вашу e-mail адресу:

Please publish modules in offcanvas position.

ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області Офіційний портал
-->