ukende

Щодо мораторію на перевірки. До уваги суб’єктів господарювання

Верховною Радою України 07.12.2017 прийнято Закон України «Про державний бюджет України на 2018 рік» № 2246-19, пунктом 9 «Прикінцевих положеннях» якого внесені зміни до Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (далі – Закон), а саме, що мораторій на проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності встановлено до 31 грудня 2018 року.

В статті 1  Закону зазначено, що терміни "державний нагляд (контроль)", "заходи державного нагляду (контролю)", "органи державного нагляду (контролю)" вживаються у значеннях, наведених у Законі України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності".

Міністерством економічного розвитку і торгівлі України надано роз’яснення, що визначення понять «державний ринковий нагляд» та «державний нагляд (контроль)», не є тотожними, та що вимоги  Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» на заходи державного ринкового нагляду не розповсюджуються (вих. № 3633-06/9130-03 від 21.03.2017).

Враховуючи вищевикладене, органом ринкового нагляду Головного управлінням Держпродспоживслужби в Чернігівській області здійснюються планові перевірки характеристик продукції відповідно до секторального плану державного ринкового нагляду на 2018 рік, який розміщено на сайті  Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області Офіційний портал