ukende

Хто має платити за повірку лічильників

З набранням чинності Закону  України «Про комерційний  облік  теплової енергії та  водопостачання»  від 22.06.2017 №  2119 року (далі - Закон), змінено підходи до обліку комунальних послуг, а також встановлення та обслуговування засобів обліку.

Зокрема, Законом було внесено зміни до  статті 17 Закону України «Про метрологію та  метрологічну  діяльність» та виключено вимогу щодо здійснення періодичної повірки обслуговування та ремонту засобів вимірювальної техніки, що є власністю  фізичних осіб за  рахунок  суб’єктів  господарювання, що надають послуги з тепло - і водопостачання.

Частиною другою статті 6 Закону  визначено, що обслуговування  та заміна вузлів  розподільного  обліку/приладів - розподілювачів теплової енергії  здійснюються за рахунок власників таких вузлів обліку, якщо інше не встановлено законом або договором.  Виконавець комунальної послуги або інша особа, що здійснює розподіл обсягів комунальних послуг, забезпечує функціональну повірку приладів – розподілювачів теплової енергії. Порядок, періодичність такої перевірки визначаються  договором між споживачем та виконавцем послуги або іншою особою, що здійснює розподіл  обсягів комунальних послуг.

Періодична повірка засобів вимірювальної техніки вузлів розподільного обліку  здійснюється  згідно з  міжповірочним   інтервалом зазначеним у технічному паспорті на цей засіб, але не менш як один раз на  шість років для засобів  механічного типу та не менше як один раз на дев’ять років  для засобів інших типів. 

Відповідно до статті  1 Закону вузол розподільного обліку  - це вузол обліку, що забезпечує індивідуальний  облік споживачів відповідної комунальної послуги в будівлях.

ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області Офіційний портал